Stowarzyszenie ZPiT Długołęka

Stowarzyszenie Zespół Pieśni i Tańca Długołęka

Stowarzyszenie Zespół Pieśni i Tańca Długołęka powstało w 2017 roku z inicjatywy rodziców dzieci tańczących w ZTL „Długołęka" oraz miłośników polskiej kultury. Posiadając osobowość prawną, Stowarzyszenie wspiera działalność tego zespołu i pomaga mu w rozwoju.  Jego głównym celem są działania na rzecz Zespołu i organizowania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży, wspieranie polskiej kultury ludowej w kraju i za granicą, kultywowanie tradycji narodowej, inicjowanie aktywności lokalnej oraz rozwój świadomości obywatelskiej.

Czym zajmuje się Stowarzyszenie?

Stowarzyszenie organizuje koncerty i pokazy ZTL „Długołęka". Podejmuje też liczne działania o charakterze edukacyjno-rozwojowym. Są to warsztaty dla dzieci i młodzieży, oraz zajęcia dla rodziców i nauczycieli zainteresowanych tematyką krzewienia kultury i tradycji ludowej. Stowarzyszenie zaprasza także do swoich działań lokalne grupy społeczne w tym: seniorów, koła gospodyń wiejskich, inne zespoły folklorystyczne, stowarzyszenia i instytucje działające na terenie Polski i za granicą.

Struktura i Zarząd

Zasady działania Stowarzyszenia reguluje Statut. Najwyższą władzę pełni Walne Zgromadzenie, a w jego imieniu działa Zarząd. Organ ten wybierany jest na 4-letnią kadencję i obecnie składa się z 4 członków:

• Prezesa – Ineza Marszałek

• Wice-Prezesa – Agata Sągol

• Skarbnika – Katarzyna Parzybut

• Sekretarza – Romuald Ożga

Członkowie Stowarzyszenia zobowiązani są do opłacania składek członkowskich w wysokości  15 zł/ miesiąc oraz aktywnego uczestnictwa w życie Stowarzyszenia.

Numer konta bankowego Stowarzyszenia:

23 1090 2590 0000 0001 4336 6844

Istnieje także możliwość przekazania na nasze Stowarzyszenie 1% podatku. W tym celu podczas wypełniania formularza PIT należy wpisać numer KRS: 0000270261 oraz cel szczegółowy: ZPIT DŁUGOŁĘKA 8906.